fbpx

Kąpiele słoneczne to najprostsza i najzdrowsza terapia dla człowieka.

 

Talaso czyli Słońce jest źródłem życia. Od lat mnie zastanawia ta dzika nagonka na filtry słoneczne w kosmetykach kolorowych. Dziś czytam, ze jest cud-miód podkład na twarz z filtrem SPF 40.

Czy robiąc makijaż wybieram się na plażę, by wystawiać twarz do słońca na kilkadziesiąt minut? Raczej nie. Jeśli robię staranny makijaż, to prawdopodobnie mam spotkanie, idę do pracy, czy nawet na zakupy. Kochane – tam nie ma słońca!

Po co aż filtr 40? I na 100% jest to związek chemiczny – dwutlenek tytanu.

W e-booku ,,Bez chemii – sekrety piękna” napisałam, że oleje roślinne mają swoje naturalne filtry SPF, które chronią naszą skórę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

 

Dwa podstawowe oleje to:

    • olej z pestek malin (SPF 28)
    • olej z ziaren marchwi (SPF 34).

 

Jak stosować oleje?

 

Zalecam stosować bezpośrednio na skórę twarzy i całego ciała, oraz na włosy. Wspaniale sprawdza się dla dzieci, które najczyściej lubią baraszkować w okolicach wody. Oleju nie musisz nakładać zbyt często. Zdrowe, wygodne i praktyczne.

Słońce to główne źródło życia na planecie Ziemia. Powoduje wzrost energii życiowej, radość życia – wzmaga wydzielanie endorfin, wytwarza w organizmie ludzkim witaminę D3, tak bardzo potrzebną, by zwiększyć odporność organizmu. Dawniej zalecane przez lekarzy kąpiele słoneczne, dla osób z depresja, walczących z dolegliwościami mentalnymi i dolegliwościami skóry.

Nie wyobrażam sobie życia bez Słońca.

Promienie słoneczne działają nawet, gdy jesteś w cieniu, w lesie, na spacerze.

Słońce to radość życia, korzystaj z jego CUD-ownej Mocy z rozwagą i używaj naturalnych filtrów słonecznych zawartych w olejach roślinnych.

Pamiętaj:

Oleje roślinne chronią przed nadmiarem promieni słonecznych, przed mrozem, nadmierna wilgocią. Zabezpieczają twoja skórę w bezpieczny sposób.

Pokochaj Naturę, zastosuj oleje roślinne i korzystaj z życiodajnych promieni słonecznych każdego dnia.